м. Київ, вул.Тургенiвська 69

[email protected]

Як видалити засмічення власними силами?

Як видалити засмічення власними силами?

Ваша стічна система забилася і необхідно швидко її прочистити? Яким чином можна позбутися засмічення у власному будинку, ми розглянемо далі. Прості, дієві і одночасно доступні методи стануть справжнім спасінням і виходом із скрутного становища. Для цього знадобляться не лише традиційні інструменти і прилади, а і хімічні речовини та саморобні прилади.

Нерідко з такою проблемою може впоратися звичайна гаряча вода, а точніше – промивка нею стоку протягом 10 – 15 хвилин. Але, якщо цього замало і проблема так і залишилася невирішеною, тоді варто спробувати інші способи. Головне запам’ятати – єдиної формули вирішення проблеми не існує.

В практиці застосовуються наступні методи усунення засмічення:

 • механічний;
 • термічний;
 • хімічний.

Кожен із них має свої недоліки і переваги, які розглянемо більш детально.

Засмічення в туалеті: що ефективніше – пробивання вантузом чи пластиковою пляшкою?

Видалити засмічення власними силами

Засмічення невеликою пробкою в ділянці стічної магістралі зручно видалити за допомогою вантуза. Такий спосіб також дозволить прочистити засмічення в каналізаційній трубі, в туалеті та ванній кімнаті. Для цього необхідно до змоченої поверхні унітазу чи раковини прикласти вантуз і декілька разів виконати поступові рухи вверх-вниз, не відриваючи його від поверхні сантехнічного приладу.

Якщо вантузу вдома немає, то можна позбутися засмічення, проявивши фантазію. Візьміть пластикову пляшку (2 – 2,5 л) і відріжте дно – тепер в руках спеціальний прилад, який дозволить позбутися засмічення. Важливо залишити кришку на верхній частині пляшки. Тепер необхідно на руки вдягнути гумові захисні рукавички і встромити отриманий прилад глибоко у стічний отвір. Після цього необхідно інтенсивно виконувати зворотно-поступальні рухи. Завершення процедури супроводжується зливанням бачка.

Саморобний прилад буде дієвим у випадках, коли:

 • засмічення розташоване у сифоні;
 • пробка не надто велика.

Як позбутися засмічення хімічними засобами?

Коли під рукою немає спеціальних приладів для локального усунення засмічення сифону або близько розташованої до нього ділянки, вихід все ж є. Велику за розміром пробку це не усуне, проте мильно-жирову – без особливих зусиль. Наприклад, засіб для усунення засмічення необхідно у великій кількості залити в трубу та зачекати впродовж 1 години. Цього часу вистачить, щоб знищити пробку.

Видалити засмічення власними силами

Якщо такого засобу немає, тоді можна скористатися традиційними содою і оцтом. Пропорція суміші має бути такою: 3/4 стакана соди і стільки ж оцту. В трубу необхідно спочатку засипати соду, а потім залити її оцтом. Через 10 – 15 хвилин система промивається гарячою водою. Якщо ж і оцту немає під рукою, можна використати лимонну кислоту. 70 грамів засобу необхідно розчинити у 200 мл. води і залили у трубу.

Хімічні методи усунення засмічення ефективні у наступних ситуаціях:

 • пробка сформована внаслідок відкладення на станках розчинних речовин;
 • хімічні засоби не стікають далі по трубопроводу.

Надійний помічник – гаряча вода

На кухні часто засмічення трапляється через мильно-жирові пробки. В такому випадку усунути проблему можна за допомогою звичайної гарячої води. Необхідно, щоб потік гарячої води стікав в трубу впродовж 15 хвилин. Цього часу достатньо для повного змиття з поверхні труб відкладень. Промивання гарячою водою кожного місяця дозволить попередити можливе засмічення. Варто також зауважити, що при наявності пластикового трубопроводу кип’яток використовувати не рекомендується.

Переваги такого методу усунення засмічення наступні:

 • метод універсальний і може використовуватися для горизонтальних та вертикальних трубопроводів, згинів і поворотів;
 • не потрібен спеціалізований вплив з боку людини;
 • дешевий метод, на який не потрібно витрачатися.

Як прочистити засмічення за допомогою тросу

Видалити засмічення власними силами

Сантехнічний трос – інструмент, який показує високі результати при усуненні засмічення. Для вирішення проблеми достатньо помічника і пару гумових рукавичок. Помічник в даному випадку необхідний для слідкування за тросом (згини, рівномірна подача при зануренні в трубу). В залежності від типу пробки необхідно підбирати спеціальний наконечник. Тверді пробки краще усувати спіральним наконечником. Закрутившись в пробку, необхідно повільно, прокручуючи, дістати її. Для мильно-жирових пробок краще використати насадку типу йорж. В такому випадку не обійтися без використання гарячої води в якості завершального етапу видалення засмічення.

Сантехнічний трос покаже бажані результати в наступних випадках:

 • формування, котре перекрило стік, належить до крапкового типу;
 • проблемою засмічення є м’який чужорідний предмет;
 • система не засмічена мильними або жировими пробками.

Професійне видалення засмічення каналізації

Видалити засмічення власними силами Використавши на практиці усі підручні способи видалення засмічення, вам так і не вдалося досягнути бажаного результату? В такому випадку необхідно скористатися допомогою кваліфікованих спеціалістів, наприклад, послугами компанії «Крот-Сервіс». Спеціалісти за допомогою спеціального промислового обладнання спроможні за 15 хвилин видалити засмічення будь-якого типу. Послуги надаються власникам приватних будинків і квартир, офісів і заводів по території Києва та області без вихідних та перерв.

Переваги звернення в компанію «Крот-Сервіс»

Звернення до спеціалістів має наступні переваги:

 • проблеми вирішуються швидко та ефективно;
 • гарантоване досягнення бажаного результату;
 • збереження чистоти всередині приміщення;
 • доступна цінова політика.

Очищення труб виконується як у внутрішній, так і у зовнішній каналізації: в септиках, станціях глибокого біологічного очищення, вигрібних ямах, дренажних полах, оглядових криницях. Приватні та юридичні особи можуть скористатися послугами компанії на основі підписаної угоди. В арсеналі компанії інноваційне обладнання та багаторічна практика, що дозволить забути про проблеми засмічення трубопроводів на довгий час.

 

Вид робіт Одиниця виміру Цiна (грн)
1 Прочищення каналізаційних труб (гідродинамічна, механічна) від 10 м.п м.п. 50 Замовити
2 Прочищення вертикальних труб каналізації поверх 330 Замовити
3 Очищення каналізаційного колодязя шт. 200 Замовити
4 Нічний виїзд екіпажу шт. 2900 Замовити
5 Відкачування рідких відходів (жирів) з утилізацією 1 куб. 700 Замовити
6 Регламентне обслуговування каналізаційних мереж за договором шт. договірна Замовити
7 Аварійне обслуговування каналізаційних мереж за договором шт договірна Замовити
8 Електромеханічна прочищення каналізації (понад 10 м.п.) м.п 50 Замовити

Отзывы

Пользуемся услугами компании 2 года. Все супер, делают скидки

Обслуживаем ОСМД, профессионалы своего дела!

Обратились за помощью по выкачке выгребной ямы. Сделали все очень быстро без лишних слов. Спасибо!

Обслужили здание, всем довольны. Спасибо!

Оперативно помогли с засором трубы. Благодарю, все понравилось, советую!

Замовити прочищення

Крот-сервiс
(097) 559-47-44
click fraud detection